Hej med jer.
Jeg hedder Emilia og er 22 år gammel. Jeg er bosat i Høng, hvor jeg bor i mit eget hus.
Til dagligt læser jeg til lærer i Roskilde, og så arbejder jeg på to skoler som fast vikar. Her underviser jeg to hold hhv. 4.kl og 9.kl i matematik. Derudover arbejder jeg også på et rehabiliteringscenter i Høng. Jeg er færdig uddannet idrætslærer og har derudover matematik og specialpædagogik. Jeg bruger min fritid på at træne og kan generelt godt lide at være aktiv og social. Jeg er en udadvendt og smilende pige, som brænder for at hjælpe børn både fagligt og social. Jeg er loyal, ansvarlig og passer mine ting og aftaler.
Jeg har tre år i streg ført 9.kl til eksamen i naturfag og matematik.
Som underviser er det for mig vigtigt at skabe en varieret undervisning og et trygt undervisningsmiljø, hvor der er plads til at fejle og fokus på den gode relation.
Det giver mig en kæmpe motivation, at se mine elever blive dygtigere og klogere, og få den her oplevelse af at noget lykkedes. Selvom det nogen gange kan tage tid, være udfordrende og tage flere forsøg.
Jeg ser jobbet hos GoTutor som en oplagt mulighed til at blive dygtigere, klogere og generelt få endnu mere undervisningserfaring. Det er en mulighed for at møde børn/unge, som måske kæmper med nogen problematikker i hverdagen, som jeg kan hjælpe med.
Jeg håber at havde fanget jeres opmærksomhed. :)
Mvh Emilia