Hej og velkommen til min underviserprofil!
Jeg er en udadvendt og engageret person med en passion for læring, formidling og at gøre en positiv forskel for andre. I min fritid elsker jeg at dykke ned i kreative projekter, arbejde med medier og fortællinger samt engagere mig i sociale og kulturelle fællesskaber. Derudover spiller jeg badminton, går til teater og har mange små kreative hobbyprojekter i hjemmet.
Som underviser er jeg tålmodig, motiverende og god til at tilpasse min undervisning til den enkelte elevs behov. Jeg tror på en tryg og støttende læringsproces, hvor eleverne får selvtillid til at udvikle sig fagligt og personligt. Min tilgang er både struktureret og kreativ – jeg kombinerer pædagogisk forståelse med en praktisk og engagerende undervisningsstil.
Jeg har valgt at blive lektiehjælper hos GoTutor, fordi jeg brænder for at hjælpe børn og unge med at finde glæden ved at lære. Jeg ved, hvor meget en dygtig og nærværende underviser kan betyde, og jeg ønsker at bidrage til, at mine elever oplever succes og motivation i deres skolegang.