Hej, mit navn er Camilla. Jeg er en meget positv, udadvendt og smilende pige, som elsker at være i selskab med andre mennesker. Til hverdag går jeg i 3.g på Rødkilde gymnasium, hvor jeg har studieretningen Bioteknologi A, Matematik A, fysik B.
I fritiden bruger jeg både meget tid med mine venner, veninder og familie, men jeg har også et arbejde på Flammen Vejle som vært, som jeg er rigtig glad for.
Grunden til jeg er interreseret i at være lektiehjælper på GoTutor, er fordi jeg godt kan lide at hjælpe andre i min klasse, når de har brug for hjælp.
Jeg klarer mig generelt godt i skolen, specielt i mine studieretningsfag, og jeg følte derfor det var oplagt at give min viden videre, eftersom jeg føler at matematik, fysik og biologi + kemi er fag som mange generelt har svært ved.
Som underviser føler jeg at jeg er god til at være tålmodig overfor f.eks. mine veninder når det er dem jeg hjælper. Jeg er forståelig for hvis ikke de forstår mine forklaringer første gang og prøver så vidt muligt at forklare på en anden måde.
Jeg synes også det er vigtigt at være positiv og glad som tutor, så det giver eleven lyst til at lære, fordi stemningen er god.