Hejsa
Mit navn er Marcus, og jeg er en ung studerende, fra Københavns Universitet. Med et forløb med mig som lektiehjælper, skal vi nok komme til at lære en masse, og samtidig holde humøret i top!
Jeg er meget åben overfor at tilrettelægge lektiehjælpen, på den måde som den enkelte elev finder mest hjælpsom. Sammen finder vi de områder hvor du føler dig udfordret, og tilpasser undervisningen så det bedst muligt passer ind i dine behov. På den måde skal vi nok oparbejde nogle skills og en masse selvtillid til det fag du føler behov for at blive bedre til :-)
For mig er det samtidig vigtigt at vi kan hygge os imens vi lærer. Derfor er der selvfølgelig også plads til at snakke om fritidsinteresser, spise lidt sødt som jeg tager med, eller noget helt andet. Jeg spiller selv fodbold og løber ture (ofte lange), så på de områder kan jeg være meget snakkesalig. Lektiehjælp er meget mere end slavisk gennemgang af tabeller og modeller - Jeg tror på at man lærer bedst med godt humør!