Velkommen til min underviserprofil!
Jeg hedder Louis, og jeg er i gang med at tage en IB-uddannelse. Jeg har tidligere boet i Holland, og har erfaring med mange forskellige skolesystemer, bl.a. folkeskolen, hollandsk basis-skole og Cambridge IGCSE.
I min fritid dyner jeg meget sport, og kan godt lide at lære om bl.a. naturvidenskab og matematik. Jeg interesserer mig også en del for motorsport, både formel 1, formel 2, WEC, MotoGP osv. Jeg har oplevet motorsport i virkeligheden, for eksempel på Silverstone i England, og derudover kan jeg også nogle gange finde på at tegne og designe biler.
Jeg kan godt lide at undervise, fordi jeg synes, at det også giver mig en bedre forståelse af det jeg underviser i. Endvidere synes jeg også at det er vigtigt at give viden videre, og jeg glæder mig meget til at få lov til at hjælpe dig!