Hej og velkommen til min underviserprofil!
Mit navn er Freya, og jeg er en positiv, kreativ, udadvendt og engageret person, der elsker at være aktiv. Det har blandt andet vist sig gennem roller som elevrådsformand, studenterudvalgsrepræsentant og et ophold på efterskole.
Til daglig er jeg i gang med en HTX-uddannelse på Tradium, hvor jeg har studieretningen Bioteknologi A/Idræt B. Jeg elsker at være aktiv, og kender alt til "at have krudt i røven".
Jeg har et sæsonarbejde i Djurs Sommerland, hvor jeg nu er i gang med min fjerde sæson, og jeg elsker alt ved fællesskabet og kompetencerne jeg får derfra.
Udover dette bruger jeg noget af min fritid på at træne en gruppe mindre piger i fodbold - dette er jeg også sikker på giver mig en bedre forståelse for, hvor forskellige individer vi er, og at vi alle lærer på hver vores vis. Som fodboldtræner vil jeg beskrive mig selv som humoristisk, smilende og god til at forklare den samme øvelse på mange måder. Dette tænker jeg også vil kunne karakterisere mig som underviser.
Jeg er lektiehjælper ved GoTutor, da jeg ønsker at arbejde med noget, som jeg brænder for. Jeg elsker nemlig at lære fra mig og give glæden ved skolen videre.
Jeg har altid brændt for at gøre mit bedste i skolen. Jeg har altid godt ville vise folk, at man SAGTENS kan være god i skolen samtidig med, at man vil sin fritidsaktiviteter mindst lige så meget! Dette har jeg bl.a. vist gennem at være med på Talentcamp gennem 7.- 8.- og 9. klasse samtidig med at jeg spillede fodbold, flere årgange over min egen.
Jeg glæder mig til at møde min kommende elev!