Hej og velkommen til min underviserprofil!
Jeg hedder Julie, og lige nu har jeg et sabbatår, hvor jeg udover at arbejde som lektiehjælper også er lærervikar og pædagogmedhjælper. Jeg brænder for at hjælpe børn og unge med skolearbejdet, og dette er også grunden til at jeg er lektiehjælper.
Jeg kommer fra/bor i Ringsted. I min fritid træner jeg piger i gymnastik i aldrene 9-16 år. Jeg nyder at være i hallen og hjælpe gymnasterne med at udvikle sig på lige netop det niveau, de er på. Jeg går op i, at undervisningen er motiverende og giver gymnasterne mod på at træne og bevæge kroppen.
Jeg synes at det skønt at kunne hjælpe andre mennesker og møder dem altid med et smil på læben, så de føler sig velkomne og set. At være imødekommende er vigtigt for mig, da jeg mener det er med til at skabe et trygt og behageligt miljø.
I min fritid er jeg aktiv løber og løber et par gange hver uge. Jeg er kreativ og kaster mig gerne ud i forskellige projekter, ofte strikprojekter. Herudover kan jeg godt lide at lave mad og bage.
Jeg glæder mig til at møde dig!