Hej.
Jeg hedder Marcus Kristensen.
Til daglig læser jeg til lærer på UCN i Hjørring. Jeg har dansk og skal til at læse samfundsfag og engelsk. Derigennem har jeg fået erfaring fra klasseværelset, da jeg har været i praktik.
I min fritid bruger jeg meget tid på surfing og at passe heste. Derudover træner jeg i fitness, når det passer ind i skemaet.
Min læringsstil vil jeg beskrive som fast, men med gode muligheder for fleksibilitet i planen. Det vigtigste for mig er at eleven bliver tilpas med faget og at de kan fremme deres forståelse indenfor det givne fag. Derudover synes jeg, at det er vigtigt at de får en oplevelse af at blive klogere indenfor faget og oplever en kæmpe sejr, hvilket vil afspejle sig i det forløb de får hos
mig.
Jeg vil gerne undervise børn med lette indlæringsvanskeligheder. Da jeg ser både et formål for barnet og for mig selv som tutor.
Jeg forventer at barnet har lyst til at prøve kræfter med forløbet og at man overholder tidspunktet som aftalt.
Jeg er omstillingsparat, klar og motiveret.
Med Venlig Hilsen
Marcus Kristensen