Hejsa,
Mit navn er Ellen. Jeg blev student i sommers, og bruger nu mit sabbatår på at mærke efter hvilken vej jeg vil med mit liv. Jeg elsker at bruge tid på at læse, træne og tilbringe tid med mine veninder og min store søskendeflok, som også er en vigtig del af mit liv.
Som en bogorm elsker jeg at dykke ned i spændende historier og dele min kærlighed til læsning med mine elever. Jeg tror på, at læsning er nøglen til at åbne døren til fantasi, nysgerrighed og viden. Udover fordybet i mine bøger finder du mig ofte i fitnesscenteret, hvor jeg dyrker min styrketræning.
For mig er tålmodighed nøglen til at lade børnene udforske og lære i deres eget tempo, uden stress eller pres. Jeg tror på at give dem den tid, de har brug for, for at forstå og mestre emnet. Min nysgerrighed er derudover smitsom, og jeg opmuntrer mine elever til at stille spørgsmål, udforske og være nysgerrige på verden omkring dem. Vi lærer sammen og udforsker sammen.
Glæde er derudover grundlaget for al læring. Når børnene ser, at jeg er passioneret og glad for det, jeg underviser i, bliver de også inspireret til at lære med glæde og entusiasme.
Jeg ser frem til at arbejde med jeres børn og hjælpe dem med at udfolde deres potentiale. Sammen kan vi skabe en sjov, støttende og lærerig oplevelse!
Knusss