Hej og velkommen til min profil!
Jeg hedder Mathilde og jeg bor lidt uden for Odense sammen med min kæreste. Jeg elsker at være kreativ! Det er jeg bl.a. ved at lave en masse små kreative projekter som f. eks. smykker, figurer, billeder eller andet ud af papir. Jeg arbejder også ved en blomsterbinder, hvor kreativiteten får lov til at udfolde sig!
Jeg er på nuværende tidspunkt i gang med læreruddannelsen, som jeg bliver færdig med i 2029. Jeg har matematik som hovedundervisningsfag og skal have historie som andet undervisningsfag. Jeg brænder virkelig for at skabe god undervisning, men som også er differentieret til den enkelte elev. Vi lærer alle sammen forskelligt, og det har altid været min filosofi, af det er op til underviseren, at finde den undervisningsmetode der passer bedst til eleven.
Jeg elsker at inkorporere kreative elementer til en opgave, da det nogle gange kan give et bedre overblik over opgavens kombinationer.
Jeg er lektiehjælper ved GoTutor, fordi det selvfølgelig er undervisning, som jeg er meget passioneret omkring. Desuden vil jeg gerne gøre en forskel for elever og hjælpe dem, så godt jeg kan.