Hej og velkommen til min underviserprofil!
Jeg er en ung frisk dreng, som ønsker at hjælpe andre med at forbedre deres akademiske færdigheder.
I min fritid bruger jeg størstedelen af min tid sammen med mine venner og ved min computer. Det gør at jeg har en meget fleksibel kalender og ikke er bundet af nogle fritidsaktiviteter. Overfor mine venner og klassekammerater er jeg altid hjælpsom, hvis der er sociale og faglige problemer.
Som underviser håber jeg på at være hjælpsom og udvikle andres faglighed. I folkeskolen blev jeg sat til at hjælpe andre i min klasse med matematik, hvis der var brug for hjælp og vores lærer var ved en anden. Dette synes jeg selv understreger mine gode evner inden for matematik.
Jeg er lektiehjælper ved GoTutor, fordi jeg altid har interesseret mig for matematik og jeg har altid syntes at matematik har været et spændende og lærerigt fag, som jeg gerne vil lære videre til andre.
Jeg glæder mig til at møde dig!