Velkommen til min underviserprofil!
Som person er jeg en glad, smilende, udadvendt og meget imødekommende person. Jeg elsker at møde nye mennesker, som altid foregår med et smil på læben.
At stå på ski er min helt store passion, og jeg har for nyligt undervist som skiinstruktør i Østrig. Jeg underviste personer, som kom fra en engelsk skole og som var på skoleudflugt.
Som underviser står jeg for at skabe et trygt og motiverende miljø - hvor man kan have det sjovt med det man laver.
Jeg vil gøre alt som underviser for at min elev synes det er motiverende at have lektiehjælp sammen med mig.
Jeg er en god lektiehjælper, da jeg er meget positiv og god til at finde løsninger på problemer der skal løses. At kunne dele ud af min viden og motivation vil glæde mig.
Den kvalitet jeg besidder med mit skiinstruktør kursus, samt erfaring med undervisning af begyndere, mener jeg er ideelt for at kunne lære fra sig som lektiehjælper.
Jeg ser frem til at møde dig!