Hej, og velkommen til min underviserprofil - mit navn er Smilla.
Jeg er i øjeblikket i gang med min STX-uddannelse med fokus på Bioscience og Idræt. Det betyder helt konkret at jeg har Biologi på A-niveau samt Kemi og Idræt på B-niveau. Mit valg af studieretning er bl.a. grundet indholdet af de fag man skal bruge, hvis man vil søge ind på en videregående uddannelse som medicin.
Jeg har meget erfaring med at undervise, da jeg igennem 9. klasse var ansat som lektiehjælper hos flere forskellige elever.
Jeg elsker at lære fra mig, og glæder mig over at se den faglige udvikling hos de elever, som jeg underviser. Min mor er folkeskolelærer, og jeg har derfor også lært meget om undervisning gennem hende.
Til hverdag bruger jeg meget tid på mine venner (både fra gymnasie, efterskole og folkeskole). Som person er jeg smilende, glad og imødekommende! Min motivation for at arbejde hos Gotutor er bl.a. at jeg elsker at møde nye mennesker.
Som lektiehjælper er jeg fokuseret på at tilpasse mig efter hvad eleven har brug for. Jeg vil gøre mit bedste for at svare på alle spørgsmål, der måtte være og forklare diverse emner helt fra bunden. Der findes ikke dumme spørgsmål, og som lektiehjælper vil jeg være både forstående og produktiv ift. at komme i mål med de forskellige emner.
Jeg glæder mig meget til at møde dig!