Hej og velkommen til min profil!
Mit navn er Christina.
Jeg kan rigtig godt lide at undervise og lære fra mig. Jeg hjælper ofte min lillebror med hans lektier i matematik, hvor jeg prøver i at visualisere problemerne ved hjælp af tegninger, scenarier osv. på et whiteboard eller papir. Mine hobbyer er fitness, programmering (den er jeg ny til) og løbetræning.
Jeg er lektiehjælper ved Gotutor, fordi jeg godt kan lide at undervise og ved fra egen oplevelse, hvor vigtigt det er at have en engageret og god lærer. Jeg er en tålmodig person, der godt kan lide at være social og lære nye mennesker at kende, selvom jeg også værdsætter alenetid.
Til daglig er jeg i gang med en HTX-uddannelse på NEXT Sukkertoppen, hvor jeg har studieretningen matematik og kemi. Jeg har matematik, dansk, engelsk og kemi på A-niveau.