Hej og velkommen til min underviserprofil!
Mit navn er Oskar Emil, og jeg er en fysikstuderende, der elsker at lære fra mig, især når det handler om de ting, jeg selv brænder for. Det bedste jeg ved, er, når mine venner eller min lillesøster spørger om hjælp, og jeg kan hjælpe dem frem til selv at forstå emnet.
Jeg er tålmodig og god til at forklare på en rolig og nede-på-jorden måde. Jeg lægger meget vægt på, at det ikke skal føles pinligt at stille spørgsmål eller ikke at forstå. For mig handler lektiehjælp ikke kun om at finde det rigtige svar, men om at forstå, hvordan man kommer frem til det. Jeg går meget op i at skabe en god stemning, hvor man føler sig tryg og får mere selvtillid i sit fag.
Som person er jeg stille og rolig og elsker at hygge. I min fritid nyder jeg at svømme, bruge tid med min kæreste og spille computer.
Jeg har erfaring inden for IT-support, hvor jeg har hjulpet både ældre og unge med at forstå og lære deres tablets og computere at kende. Det har lært mig, hvor vigtigt det er at være tålmodig og anerkendende.
Jeg er lektiehjælper hos GoTutor, fordi jeg brænder for mit fag og gerne vil sprede min entusiasme for faget til andre.