Hej og velkommen til min underviserprofil!
Mit navn er Maja. Jeg er nyuddannet iværksætter med en kandidat i medicinalkemi og en bachelor i biokemi og molekylær biologi fra SDU. På STX havde jeg matematik, fysik og kemi, så jeg har et bredt kendskab til de forskellige naturvidenskabelige fag.
I min fritid kan jeg godt lide at synge, lave mad – især det søde køkken – og jeg har også lavet en del frivilligt arbejde, bl.a. som frivillig på madskoler og som gymnastikinstruktør på forældre-/barnhold.
Jeg har altid været ked af, at jeg ikke har haft en ældre person, der kunne hjælpe mig med forskellige faglige opgaver. Derfor kunne jeg godt tænke mig at have muligheden for at hjælpe en masse unge mennesker med at komme gennem folkeskolen/gymnasiet. Jeg er fagligt stærk, har masser af tålmodighed, og det gør mig ikke noget at skulle forklare tingene flere gange, hvis det i sidste ende ender med, at personen bliver glad for resultatet. Jeg ved, at alle er forskellige, så det er vigtigt for mig, at undervisningen bliver tilpasset hver enkelt elev, så de får mest muligt ud af den.
Jeg glæder mig til at møde dig!