Hej!
Jeg hedder Patryk. Jeg er en frisk og smilende person med godt humør. I min fritid kan jeg godt lide at dyrke motion, rejse, og se gode film eller læse bøger. Generelt går jeg meget op i at leve et sundt og lykkeligt liv. Jeg har desuden en stor interesse i bevidsthedens rødder. Derfor vil jeg gerne forske i hjernen. Lige nu er jeg i gang med en bachelor i biokemi på KU.
Jeg har grundlæggende set en meget bred faglig interesse og et meget videnbegærligt perspektiv og udgangspunkt inden for alle fag - både de naturvidenskabelige fag som biologi, kemi, fysik og matematik, men også humanistiske fag og sprogfag som dansk, engelsk, spansk og tysk. Jeg lærer faktisk også japansk i min fritid!
Jeg ønsker at give mine elever en oplevelse af, at det hverken behøver være forvrængende, stressende eller drænende at modtage undervisning. Jeg ved, at det til tider kan føles sådan, men jeg vil som underviser gøre mit allerbedste for at styrke elevens faglighed, lærelyst og selvtillid i skolen.
Glæder mig til at møde jer :)