Hej og velkommen til min underviserprofil!
Mit navn er Mads. Jeg har lige færdiggjort en HF + SOF og har planer om at søge ind på Medicinstudiet i Aarhus til sommer.
Jeg vil beskrive mig selv som en meget kreativ person, der elsker alsidige opgaver. Derudover er jeg ordblind og har haft svært ved folkeskolen, men efter jeg blev uddannet fysiktræner og er blevet mere mentalt moden, har jeg formået at knække koden til at klare mig godt i skolen. Jeg vil gerne give dette videre til andre samt hjælpe ordblinde med, hvordan man håndterer større mængder af skriftlige opgaver og læsestof ud fra mine egne erfaringer.
Da jeg er uddannet træner og har arbejdet som det i flere år, samt har haft en kort periode som pædagog, har jeg stor menneskelig forståelse, hvilket gør, at jeg er god til at kommunikere, formidle og dreje emner, så de bliver lettere at afkode.
Jeg glæder mig til at møde dig!
Venlig hilsen,
Mads