Mit navn er Klement, og jeg er netop blevet student fra Rungsted Gymnasium. Jeg brænder for at hjælpe andre med at lære og udvikle sig. Jeg er engageret, ansvarsbevidst, tålmodig og god til at forklare ting på en rolig og forståelig måde.
Jeg stræber efter at blive den bedste version af mig selv og går derfor meget op i filosofi, politik, musik og skak, da jeg i disse områder ser personlig udvikling.
Af samme årsag er jeg blevet tutor. Når man ser op til nogle af de store tænkere gennem tiderne, har de haft en fælles passion og evne til at kunne lære fra sig. Denne evne gad jeg godt også at besidde. Desuden synes jeg også, at det er meningsfyldt at lære fra sig og finder stor tilfredshed i det.
Jeg gør mig umage med at forklare ting på flere forskellige måder og tilpasse min forklaring til den enkelte elev. Hvis en forklaring ikke giver mening, prøver jeg gerne en anden tilgang, indtil stoffet bliver forståeligt og overskueligt.