Hej!
Mit navn er Alichia, og jeg er en ung og passioneret kvinde, der lige har færdiggjort min gymnasiale uddannelse og påbegyndt mit sabbatår. I min fritid går jeg til volleyball, og har spillet i ca. et år. Udover sport, kan jeg godt lide at få min dosis underholdning i form af gode bøger, serier og film.
Som underviser har jeg forståelse for, at man er nødt til at være tålmodig og være tilpasningsdygtig for at tilpasse undervisningen til elevernes behov.
Som en person, der selv er blevet mobbet i en ung alder, ved jeg, hvor vigtigt det er at have en omsorgsfuld og motiverende lærer, der kan støtte og vejlede. Jeg håber, at jeg kan bruge min personlige erfaring og hjælpsomme tilgang til at inspirere og opmuntre andre elever til at nå deres fulde potentiale.
Jeg er lektiehjælper, fordi jeg ønsker at gøre en forskel for eleverne og hjælpe dem med at skabe et positivt syn på deres skolegang og deres undervisningen.
Tak fordi du gav der tid til at læse lidt om mig, og jeg håber, vi snart kan mødes for at diskutere, hvordan jeg bedst kan hjælpe dig/dit barn.