Hej og velkommen til min underviserprofil!
Mit navn er Diana. Jeg er en positiv og engageret person, som elsker at hjælpe andre med at udvikle sig og finde glæden ved at lære. I min fritid bruger jeg tid på at læse, løbe, spille guitar, tegne og være sammen med familie og venner – det giver mig energi og inspiration til mit arbejde som underviser.
Som underviser lægger jeg vægt på at skabe et trygt og motiverende læringsmiljø, hvor eleven tør stille spørgsmål og begå fejl. Jeg tilpasser altid min undervisning til den enkelte elevs behov og læringsstil, og jeg gør meget ud af at forklare ting på flere måder, indtil det giver mening for eleven.
Jeg har valgt at være lektiehjælper hos GoTutor, fordi jeg brænder for at gøre en forskel for børn og unge. Jeg tror på, at med den rette støtte og tro på sig selv kan alle opleve succes i skolen – og det vil jeg gerne være med til at skabe.