Jeg hedder Emil, og jeg er nyuddannet cand.mag. i historie og film & medier fra Aarhus Universitet. Jeg har taget min uddannelse, fordi min passion er at undervise, og jeg har rygsækken fyldt med den nyeste faglige viden og et kæmpe engagement.
Det er ikke længe siden, at jeg selv gik i skole, og derfor kender jeg alt til de udfordringer, man gennemgår som elev. Jeg går meget op i at være i øjenhøjde, og der er altid plads til et grin og alle de spørgsmål, du har brug for at stille. Kort sagt, er jeg mere end klar til at hjælpe dig og give dig netop den støtte, der skal til, for at du når dine faglige mål.
Jeg bor i Aarhus, og i fritiden kobler jeg af med gåture i naturen, madlavning eller samvær med min kæreste, familie og venner. Jeg er også helt vild med film og fodbold. Derudover er jeg altid frisk på en snak om, hvordan det hele går, og i bund og grund er jeg et menneske, der værdsætter samarbejde, pålidelighed og gode relationer.
Jeg har erfaring som underviser fra Holstebro Gymnasium og HF, hvor jeg var i praktik under min uddannelse. Samtidig har jeg flere års erfaring med kommunikationsarbejde på professionelt plan, og derfor kan jeg også hjælpe dig med at styrke dine skriftlige og kommunikative evner i forbindelse med afleveringer og eksaminer.
Jeg glæder mig meget til at høre fra dig.