Kære kommende elev og forældre. Velkommen til min GoTutor profil.
Mit navn er Maya, og jeg er din nye underviser. Jeg er på nuværende tidspunkt studerende på Københavns Universitet. Jeg studerer pædagogik og forventer at færdiggøre min uddannelse, så den kommer til at hedde kandidat i pædagogisk psykologi.
Jeg er en meget stille og rolig person med meget tålmodighed. Jeg elsker at hjælpe med alle de midler, jeg har. Jeg har selv i slutningen af min folkeskole fået et par timers privatundervisning, så det er noget, jeg kan sætte mig ind i og forstå fra den unges side.
Jeg er rigtig god til at gentage mig selv, hvis der er brug for det og er glad for 'dumme spørgsmål', da de er med til at give et perspektiv efter min mening, så dem skal man ikke være bange for at stille..
Jeg har brug for at komme nærmere på det, min uddannelse kan. Nu hvor jeg er pædagogikstuderende, har jeg en forståelse for børn, unge og også dem med særlige behov. Med et sådant job, kan både jeg og mine studerende få stor glæde!
Jeg har fri om fredagen og er meget fleksibel om hverdagene, så tidspunkt er ikke et problem.
Jeg glæder mig til at lære jer at kende!