Hej!r />
Mit navn er Mallak. Jeg studerer odontologi på KU, dog har jeg noget fritid, jeg gerne vil fylde ud, og derfor er jeg interesseret i at blive jeres kommende tutor.
Jeg er meget imødekommende og hjælpsom som person og derfor har jeg interesse i at hjælpe dem, som har behov for det. Jeg har erfaring med at undervise børn, det skyldes at jeg har givet ekstra hjemmeundervisning friviligt. .
For mig er det er vigtigt at være tålmodig, når man vælger at undervise, da man kan have svært ved forståelsen og derfor skal man også kunne gentage sig selv adskillige gange, hvis det skulle være nødvendigt. Man skal give trygheds fornemmelse og give udtryk for, at det er okay at lave fejl for eleven.
Jeg mener selv, at jeg har en del erfaring og derfor vil jeg gerne arbejde med børn og unge, der har brug for et ekstra skub.