Jeg har været skolepædagog og lærervikar - så jeg har en del erfaring fra dét, at undervise fra 0-9 klasse. Mit udgangspunkt er oftest en narrativ indgangsvinkel til læring, ved brug af didaktisk tilgang, lægger jeg stor vægt på hvordan man lærer. Det vigtigste for mig er at finde din bedste måde at lære på.
Relationsdannelse sker i et sammenspil mellem eleven og læreren. Ved at indgå i et samarbejde med en fælles målsætning om, hvad eleven skal have ud af dette forløb. Dermed skaber vi et fælles grundlag, der understøtter relationsdannelse.
Jeg har arbejdet 6 år som pædagogmedhjælper, på en fritidsklub. - Samt af de år som fungerende skolepædagog. Jeg har været lærervikar i 1,5 år. Jeg har 5 års erfaring som cheftræner, i både bredde og elite fodbold. Fælles for disse erfaringer er, at jeg har generelt haft stort fokus på at udviklingen - samt resultatet af den udvikling.
Jeg er her fordi jeg synes det kunne være en spændende ny mulighed, for at arbejde mere konkret med individuelle unge, for at få mere erfaring ift. min egen karriere.
Jeg er en afbalanceret ung mand, med interesser i sport - fodbold, cykling og eSport - jeg nyder også at se en god serie, eller læse en spændende bog.