Mit navn er Line, og jeg har en passion for at undervise, især i engelsk. Lige siden, jeg har gået i skole, har engelsk været det mest interessant fag i skolen, både i folkeskolen og gymnasiet. Jeg blev færdig med mit STX tilbage i 2018, hvor jeg herefter valgte at starte på Aalborg Universitet i september måned 2019.
Jeg læser til dagligt engelsk på Aalborg Universitet, hvor jeg er i gang med en bachelorgrad. Min plan, efter at havde taget min bachelorgrad, er at tage en kandidat i samme fag, da jeg har et ønske om at uddanne mig som gymnasielærer.
Igennem flere års intensiv træning både i skolen, derhjemme samt et sprogrejseophold i Australien, vil jeg selv mene, at min engelsk er på et rigtig højt niveau. Jeg har gode kundskaber i både det mundtlige og det skriftlige, og kan hjælpe med alt, hvad der vedrører engelsk, ligefra grammatik, hjælp til udtalelse eller analyse af diverse engelske tekster.